Events
PDF
PDF

  •  
    2019
    November
    20th November 2019   19:30  St Helens 1 - Formby 1 MCA Division 1
       19:30  St. Helens 440 - Atticus 440 440-League
    21st November 2019   19:30  Wallasey B - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:30  Wallasey C - Hoylake 2 MCA Division 3
    25th November 2019 Round 6 (First Leg) MCA Division 2
    Round 6 (First Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Skelmersdale 1 MCA Division 2
       19:30  Waterloo600 - Aigburth 600 600-League
       19:45  Prescot 2 - Aigburth 3 MCA Division 4
    26th November 2019   19:30  Formby 3 - Atticus 5 MCA Division 4
       19:45  Liverpool 2 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:45  bye - Liverpool Juniors MCA Division 4
    27th November 2019   19:30  Aigburth 2 - Southport 1 MCA Division 2
    28th November 2019   19:30  bye - Wallasey A MCA Division 2
     
    December
    02nd December 2019 Round 6 (First Leg) MCA Division 1
    Round 6 (First Leg) MCA Division 3
    Round 4 (First Leg) MCA Division 5
    Round 1 (Leg 2) 600-League
    Round 2 (Leg 2) 440-League
       19:30  Atticus 2 - Formby 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - St Helens 1 MCA Division 1
       19:30  Ormskirk 1 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
       19:45  Waterloo 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:45  Waterloo 440 - bye 440-League
    03rd December 2019   19:30  Formby 2 - Wallasey B MCA Division 3
       19:30  Hoylake 2 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  bye - Southport 2 MCA Division 3
       19:30  Southport 600 - Atticus 600 600-League
       19:45  Liverpool 3 - Wallasey C MCA Division 3
       19:45  Liverpool 5 - Wallasey D MCA Division 5
       19:45  Liverpool 4 - Prescot 3 MCA Division 5
    04th December 2019   19:30  Aigburth 1 - Liverpool 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 440 - Aigburth 440 440-League
    05th December 2019   19:30  Aigburth 4 - Hoylake Juniors MCA Division 5
    09th December 2019 Quater-Final Knotty Ash Cup
       19:30  Waterloo KAC - Aigburth KAC Knotty Ash Cup
       19:30  Skelmersdale KAC - Liverpool KAC Knotty Ash Cup
    10th December 2019   19:30  Southport KAC - Prescot KAC 1 Knotty Ash Cup
       19:30  Formby KAC - Atticus KAC Knotty Ash Cup
    14th December 2019 Semi-Final Knotty Ash Cup
    16th December 2019   19:45  Prescot 1 - Southport 1 MCA Division 2
     
    2020
    January
    06th January 2020 Round 7 (First Leg) MCA Division 2
    Round 7 (First Leg) MCA Division 4
    Round 5 (First Leg) MCA Division 5
       19:30  Atticus 5 - bye MCA Division 4
       19:30  Prescot 3 - Aigburth 4 MCA Division 5
       19:45  Prescot 1 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 2 - Formby 3 MCA Division 4
    07th January 2020   19:30  Southport 1 - bye MCA Division 2
       19:45  Liverpool Juniors - Prescot 2 MCA Division 4
    08th January 2020   19:30  Aigburth 3 - Ormskirk 1 MCA Division 4
    09th January 2020   19:30  Wallasey A - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:30  Wallasey D - Liverpool 4 MCA Division 5
       19:30  Hoylake Juniors - Liverpool 5 MCA Division 5
    13th January 2020 Round 7 (First Leg) MCA Division 1
    Round 7 (First Leg) MCA Division 3
    Round 3 (Leg 2) 440-League
       19:30  Atticus 4 - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:30  bye - Atticus 440 440-League
       19:45  Skelmersdale 1 - Southport 1 MCA Division 2
    14th January 2020   19:30  Hoylake 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Southport 2 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:45  Liverpool 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
    15th January 2020   19:30  St Helens 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  St. Helens 440 - Waterloo 440 440-League
       19:30  Aigburth 440 - Formby 440 440-League
    16th January 2020   19:30  Wallasey C - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Wallasey B - bye MCA Division 3
       19:30  Prescot 3 - Hoylake Juniors MCA Division 5
    20th January 2020 Round 1 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 1 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 2 (Leg 2) 600-League
       19:30  bye - Prescot 2 MCA Division 4
       19:45  Prescot 1 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 2 - Atticus 5 MCA Division 4
    21st January 2020   19:30  Formby 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  bye - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:30  Southport 600 - Waterloo600 600-League
       19:45  Liverpool Juniors - Ormskirk 1 MCA Division 4
    22nd January 2020   19:30  Aigburth 3 - Formby 3 MCA Division 4
       19:30  Atticus 600 - Aigburth 600 600-League
    23rd January 2020   19:30  Wallasey A - Atticus 3 MCA Division 2
    27th January 2020 Round 1 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 1 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 1 (Second Leg) MCA Division 5
    Round 4 (Leg 2) 440-League
       19:30  Atticus 2 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 4 - Formby 2 MCA Division 3
       19:45  Waterloo 440 - Aigburth 440 440-League
    28th January 2020   19:30  Formby 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Southport 2 - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:30  bye - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Formby 440 - Atticus 440 440-League
       19:45  Liverpool 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:45  Liverpool 5 - Liverpool 4 MCA Division 5
    29th January 2020   19:30  St Helens 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  St. Helens 440 - bye 440-League
    30th January 2020   19:30  Wallasey C - Wallasey B MCA Division 3
       19:30  Wallasey D - Aigburth 4 MCA Division 5
     
    February
    03rd February 2020 Round 2 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 2 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:30  Ormskirk 1 - Prescot 2 MCA Division 4
       19:30  Atticus 5 - Aigburth 3 MCA Division 4
       19:45  Skelmersdale 1 - bye MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 2 - bye MCA Division 4
    04th February 2020   19:30  Southport 1 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:45  Liverpool 3 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:45  Formby 3 - Liverpool Juniors MCA Division 4
    05th February 2020   19:30  Aigburth 2 - Wallasey A MCA Division 2
    10th February 2020 Round 2 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 2 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 3 (Leg 2) 600-League
    Round 5 (Leg 2) 440-League
       19:30  bye - Formby 440 440-League
       19:45  Waterloo 1 - Formby 1 MCA Division 1
    11th February 2020   19:30  Hoylake 1 - St Helens 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 2 - Southport 2 MCA Division 3
       19:45  Liverpool 1 - Atticus 2 MCA Division 1
    12th February 2020   19:30  Aigburth 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 440 - St. Helens 440 440-League
       19:30  Atticus 440 - Waterloo 440 440-League
    13th February 2020   19:30  Wallasey C - bye MCA Division 3
       19:30  Wallasey B - Atticus 4 MCA Division 3
    17th February 2020 Round 3 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 2 (Second Leg) MCA Division 5
       19:30  bye - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  bye - Ormskirk 1 MCA Division 4
       19:30  Prescot 3 - Liverpool 5 MCA Division 5
       19:30  Waterloo600 - Atticus 600 600-League
       19:45  Prescot 1 - Skelmersdale 1 MCA Division 2
    18th February 2020   19:30  Formby 440 - Waterloo 440 440-League
       19:45  Liverpool 2 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:45  Liverpool Juniors - Atticus 5 MCA Division 4
    19th February 2020   19:30  Aigburth 3 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
       19:30  Aigburth 4 - Liverpool 4 MCA Division 5
    20th February 2020   19:30  Wallasey A - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Hoylake Juniors - Wallasey D MCA Division 5
    24th February 2020 Round 3 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 1 (Leg 3) 440-League
       19:30  Atticus 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 440 - St. Helens 440 440-League
       19:45  Prescot 2 - Formby 3 MCA Division 4
    25th February 2020   19:30  Southport 2 - Wallasey B MCA Division 3
       19:30  bye - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:30  Hoylake 2 - Formby 2 MCA Division 3
    26th February 2020   19:30  St Helens 1 - Liverpool 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 440 - bye 440-League
     
    March
    02nd March 2020 Round 4 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 1 (Leg 3) 600-League
       19:30  Atticus 5 - Prescot 2 MCA Division 4
       19:45  Skelmersdale 1 - Wallasey A MCA Division 2
       19:45  Prescot 1 - bye MCA Division 2
    03rd March 2020   19:30  Formby 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Southport 1 - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:30  Formby 3 - Ormskirk 1 MCA Division 4
       19:45  Skelmersdale 2 - Liverpool Juniors MCA Division 4
    04th March 2020   19:30  Aigburth 2 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:30  Aigburth 3 - bye MCA Division 4
       19:30  Atticus 600 - Southport 600 600-League
    09th March 2020 Round 4 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 5
    Round 2 (Leg 3) 440-League
       19:30  Atticus 4 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Atticus 4 - bye MCA Division 3
       19:30  bye - Waterloo 440 440-League
       19:45  Waterloo 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
    10th March 2020   19:30  Hoylake 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 2 - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:30  Southport 600 - Aigburth 600 600-League
       19:45  Liverpool 1 - Formby 1 MCA Division 1
       19:45  Liverpool 5 - Aigburth 4 MCA Division 5
    11th March 2020   19:30  St Helens 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 600 - Waterloo600 600-League
       19:30  St. Helens 440 - Formby 440 440-League
       19:30  Aigburth 440 - Atticus 440 440-League
    12th March 2020   19:30  Wallasey B - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Wallasey C - Southport 2 MCA Division 3
       19:30  Wallasey D - Prescot 3 MCA Division 5
       19:45  Liverpool 4 - Hoylake Juniors MCA Division 5
    16th March 2020 Round 5 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Atticus 3 - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Ormskirk 1 - Atticus 5 MCA Division 4
       19:45  Prescot 2 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
    17th March 2020   19:30  bye - Formby 3 MCA Division 4
       19:45  Liverpool 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 2
       19:45  Liverpool Juniors - Aigburth 3 MCA Division 4
    18th March 2020   19:30  bye - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:30  Aigburth 4 - Prescot 3 MCA Division 5
    19th March 2020   19:30  Wallasey A - Prescot 1 MCA Division 2
    23rd March 2020 Round 5 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 2 (Leg 3) 600-League
    Round 3 (Leg 3) 440-League
       19:30  Atticus 1 - Liverpool 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:45  Waterloo 440 - St. Helens 440 440-League
    24th March 2020   19:30  Formby 1 - St Helens 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 2 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  bye - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Southport 2 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:30  Formby 440 - Aigburth 440 440-League
       19:45  Liverpool 3 - Wallasey B MCA Division 3
    25th March 2020   19:30  Aigburth 600 - Atticus 600 600-League
       19:30  Atticus 440 - bye 440-League
    30th March 2020 Round 6 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 6 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 5
       19:30  Atticus 5 - Formby 3 MCA Division 4
       19:30  Prescot 3 - Liverpool 4 MCA Division 5
       19:30  Waterloo600 - Southport 600 600-League
       19:45  Prescot 1 - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 1 - Atticus 3 MCA Division 2
    31st March 2020   19:45  Southport 1 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:45  Liverpool Juniors - bye MCA Division 4
     
    April
    01st April 2020   19:30  Aigburth 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 3 - Prescot 2 MCA Division 4
    02nd April 2020   19:30  Wallasey A - bye MCA Division 2
       19:30  Hoylake Juniors - Aigburth 4 MCA Division 5
       19:30  Wallasey D - Liverpool 5 MCA Division 5
    06th April 2020 Round 6 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 6 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 4 (Leg 3) 440-League
       19:30  Atticus 4 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Skelmersdale 2 - Ormskirk 1 MCA Division 4
       19:30  bye - St. Helens 440 440-League
    07th April 2020   19:30  Formby 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Southport 2 - bye MCA Division 3
       19:45  Liverpool 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
    08th April 2020   19:30  St Helens 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 440 - Waterloo 440 440-League
       19:30  Atticus 440 - Formby 440 440-League
    09th April 2020   19:30  Wallasey B - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Wallasey C - Liverpool 3 MCA Division 3
    13th April 2020 Round 7 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 7 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 3 (Leg 3) 600-League
       19:30  bye - Atticus 5 MCA Division 4
    14th April 2020   19:30  bye - Southport 1 MCA Division 2
       19:30  Formby 3 - Skelmersdale 2 MCA Division 4
       19:30  Southport 600 - Aigburth 600 600-League
       19:45  Liverpool 2 - Wallasey A MCA Division 2
       19:45  Prescot 2 - Liverpool Juniors MCA Division 4
    15th April 2020   19:30  Aigburth 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 2
       19:30  Atticus 600 - Waterloo600 600-League
    20th April 2020 Round 7 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 7 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 5
    Round 5 (Leg 3) 440-League
       19:30  Atticus 2 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - Formby 1 MCA Division 1
       19:30  Ormskirk 1 - Aigburth 3 MCA Division 4
       19:45  Waterloo 1 - Liverpool 1 MCA Division 1
       19:45  Waterloo 440 - Atticus 440 440-League
    21st April 2020   19:30  Hoylake 2 - Southport 2 MCA Division 3
       19:30  Formby 2 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Formby 440 - bye 440-League
       19:45  Liverpool 3 - Atticus 4 MCA Division 3
       19:45  Liverpool 4 - Wallasey D MCA Division 5
    22nd April 2020   19:30  Aigburth 1 - St Helens 1 MCA Division 1
       19:30  St. Helens 440 - Aigburth 440 440-League
    23rd April 2020   19:30  bye - Wallasey B MCA Division 3
       19:45  Liverpool 5 - Hoylake Juniors MCA Division 5
    27th April 2020 Final John Ripley Cup
    Final Knotty Ash Cup
       19:30  Atticus 3 - Prescot 1 MCA Division 2