Events
PDF
PDF

  •  
    2019
    February
    04th February 2019 Round 2 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 3 (Second Leg) MCA 600-League
       19:30  Atticus 3 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Atticus 4 - Southport 1 MCA Division 2
    05th February 2019   19:30  Liverpool 2 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:30  Formby 1 - Skelmersdale 1 MCA Division 2
    06th February 2019   19:30  Atticus 600-2 - Aigburth 600 MCA 600-League
       19:30  Atticus 600-1 - Prescot 600 MCA 600-League
    11th February 2019 Round 2 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 2 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 2 (Second Leg) MCA Division 5
       19:30  Atticus 2 - Widnes 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  no match - Wallasey C MCA Division 3
       19:45  Skelmersdale 2 - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:45  Prescot 2 - Formby 3 MCA Division 4
    12th February 2019   19:30  Liverpool 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Formby 2 - Wallasey B MCA Division 3
       19:30  Southport 2 - Atticus 5 MCA Division 4
       19:30  Hoylake 3 - Ormskirk 1 MCA Division 4
       19:30  Liverpool Juniors - Wallasey D MCA Division 5
    13th February 2019   19:30  Aigburth 3 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Aigburth 4 - Liverpool 5 MCA Division 5
       19:45  Widnes 600 - Waterloo 600 MCA 600-League
    14th February 2019   19:30  Hoylake Juniors - Liverpool 4 MCA Division 5
    18th February 2019 Round 3 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 4
    Round 4 (Second Leg) MCA 600-League
       19:30  Prescot 600 - Aigburth 600 MCA 600-League
       19:45  Skelmersdale 1 - Atticus 3 MCA Division 2
       19:45  Prescot 1 - Atticus 4 MCA Division 2
    19th February 2019   19:30  Southport 1 - Liverpool 2 MCA Division 2
    20th February 2019   19:30  Aigburth 2 - Formby 1 MCA Division 2
       19:45  Widnes 600 - Atticus 600-2 MCA 600-League
    25th February 2019 Round 3 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 7 MCA 440-League
       19:30  Waterloo 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Atticus 5 - Formby 3 MCA Division 4
       19:30  Waterloo 440 - Aigburth 440 MCA 440-League
       19:45  Prescot 440 - Atticus 440-1 MCA 440-League
    26th February 2019   19:30  Hoylake 2 - no match MCA Division 3
       19:30  Liverpool 3 - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 4 - Liverpool Juniors MCA Division 5
       19:30  Hoylake 440 - Atticus 440-2 MCA 440-League
    27th February 2019   19:30  Aigburth 1 - Liverpool 1 MCA Division 1
       19:30  St. Helens 440 - Formby 440 MCA 440-League
       19:45  Widnes 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
    28th February 2019   19:30  Wallasey A - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Wallasey B - Skelmersdale 2 MCA Division 3
       19:30  Wallasey C - Formby 2 MCA Division 3
       19:30  Liverpool 5 - Hoylake Juniors MCA Division 5
       19:30  Wallasey D - Aigburth 4 MCA Division 5
     
    March
    04th March 2019 Round 4 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 5 (Second Leg) MCA 600-League
       19:30  Atticus 3 - Aigburth 2 MCA Division 2
       19:30  Atticus 4 - Skelmersdale 1 MCA Division 2
       19:45  Prescot 1 - Southport 1 MCA Division 2
    05th March 2019   19:30  Formby 1 - Liverpool 2 MCA Division 2
    06th March 2019   19:30  Aigburth 600 - Waterloo 600 MCA 600-League
    11th March 2019 Round 4 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 3 (Second Leg) MCA Division 5
       19:30  Atticus 1 - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  no match - Liverpool 3 MCA Division 3
       19:30  Ormskirk 1 - Southport 2 MCA Division 4
       19:45  Skelmersdale 2 - Formby 2 MCA Division 3
    12th March 2019   19:30  Liverpool 1 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 2 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Formby 3 - Hoylake 3 MCA Division 4
    13th March 2019   19:30  Aigburth 3 - Wallasey B MCA Division 3
       19:30  Atticus 5 - Prescot 2 MCA Division 4
       19:30  Atticus 600-1 - Widnes 600 MCA 600-League
       19:30  Atticus 600-2 - Prescot 600 MCA 600-League
    14th March 2019   19:30  Wallasey A - Widnes 1 MCA Division 1
    18th March 2019 Round 5 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Waterloo 600 - Atticus 600-1 MCA 600-League
       19:45  Skelmersdale 1 - Prescot 1 MCA Division 2
    19th March 2019   19:30  Southport 1 - Formby 1 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 2 - Atticus 3 MCA Division 2
    20th March 2019   19:30  Aigburth 2 - Atticus 4 MCA Division 2
    25th March 2019 Round 5 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 3
       19:30  Waterloo 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Ormskirk 1 - Atticus 5 MCA Division 4
    26th March 2019   19:30  Hoylake 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Liverpool 3 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Formby 2 - Aigburth 3 MCA Division 3
    27th March 2019   19:30  Aigburth 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:45  Widnes 1 - Liverpool 1 MCA Division 1
    28th March 2019   19:30  Wallasey B - no match MCA Division 3
       19:30  Wallasey C - Skelmersdale 2 MCA Division 3
     
    April
    01st April 2019 Round 6 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 4 (Second Leg) MCA Division 5
       19:30  Atticus 4 - Liverpool 2 MCA Division 2
       19:30  Atticus 3 - Formby 1 MCA Division 2
       19:45  Skelmersdale 1 - Southport 1 MCA Division 2
       19:45  Prescot 1 - Aigburth 2 MCA Division 2
    02nd April 2019   19:30  Hoylake 3 - Prescot 2 MCA Division 4
       19:30  Southport 2 - Formby 3 MCA Division 4
    08th April 2019 Round 6 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 6 (Second Leg) MCA Division 3
       19:30  Atticus 1 - Liverpool 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 2 - Hoylake 1 MCA Division 1
       19:30  no match - Formby 2 MCA Division 3
    09th April 2019   19:30  Liverpool 3 - Wallasey C MCA Division 3
       19:30  Hoylake 2 - Wallasey B MCA Division 3
    11th April 2019   19:30  Wallasey A - Aigburth 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 3 - Skelmersdale 2 MCA Division 3
    15th April 2019 Round 7 (Second Leg) MCA Division 2
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 4
       19:30  Waterloo 1 - Atticus 1 MCA Division 1
       19:30  Atticus 5 - Hoylake 3 MCA Division 4
    16th April 2019   19:30  Formby 1 - Atticus 4 MCA Division 2
       19:30  Liverpool 2 - Prescot 1 MCA Division 2
       19:30  Southport 1 - Atticus 3 MCA Division 2
    17th April 2019   19:30  Widnes 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:30  Aigburth 2 - Skelmersdale 1 MCA Division 2
    22nd April 2019 Round 7 (Second Leg) MCA Division 1
    Round 7 (Second Leg) MCA Division 3
    Round 5 (Second Leg) MCA Division 5
       19:45  Skelmersdale 2 - no match MCA Division 3
       19:45  Prescot 2 - Southport 2 MCA Division 4
    23rd April 2019   19:30  Liverpool 1 - Atticus 2 MCA Division 1
       19:30  Hoylake 1 - Wallasey A MCA Division 1
       19:30  Formby 2 - Hoylake 2 MCA Division 3
       19:30  Formby 3 - Ormskirk 1 MCA Division 4
    24th April 2019   19:30  Aigburth 1 - Waterloo 1 MCA Division 1
       19:45  Widnes 1 - Atticus 1 MCA Division 1
    25th April 2019   19:30  Wallasey C - Aigburth 3 MCA Division 3
       19:30  Wallasey B - Liverpool 3 MCA Division 3
    29th April 2019 Final John Ripley Cup
    Final Knotty Ash Cup
     
    May
    22nd May 2019   19:30  Merseyside Chess Association, AGM 2019 Aigburth Cricket and Bowls Club (next to St Michaels Station), Southwood Road, St Michaels, L17 7BQ